Mezinárodní zprávy pro těžké stavební inženýrství

Ocenění a kontrola stavebních strojů a vozidel

Provádíme důkladnou kontrolu technického stavu stavebních strojů a vozidel pro naše klienty předtím, než je koupí. Chováme se jako nezávislý zprostředkovatel služeb a prostředník mezi potenciálními prodejci a kupujícími. Máme širokou síť techniků, kteří operují po celé Evropě, Blízkém Východě, v části Afriky, Číně/Šanghaji a Austrálii. Kontrolu můžeme provést v několika zemích velmi rychle po zaslání požadavku.
Působíme i v ČR. Drážďany nejsou daleko od vás.

Podívejte se, co o tom říká video. Bohužel pouze zhudebněno AI.

Přehled našich služeb:

 • Posouzení, cenový odhad a kontrola použitých stavebních strojů a komerčních vozidel
 • Férové ocenění použitých stavebních strojů dle tržní hodnoty
 • Ocenění strojů on-line přes sdílení obrazovky
 • Kontrola zboží před expedicí (PSI – pre-shipment inpection)
 • AQIS kontrola pro export do Austrálie (pouze na území Německa)
Sklápěč v povrchové těžbě
Sklápěč v povrchové těžbě
Bagr ve štěrkovně
Bagr ve štěrkovně
Manipulátor na šrot a stavební materiál
Manipulátor na šrot a stavební materiál

Zkontrolujeme za vás stav použitého stavebního stroje předtím, než jej koupíte

Nabízíme nezávislé kontroly technického stavu použitých stavebních strojů již od roku 2006. Díky našim odborným znalostem pomáháme zákazníkům minimalizovat riziko koupě těžké stavební techniky ve špatném technickém stavu. Kontroly provádíme v co nejkratší možné době po obdržení objednávky a výsledky s vámi sdílíme přes odkaz, kde si je můžete stáhnout již následující den. Výsledky obsahují fotodokumentaci a detailní kontrolní zprávu o stavu stroje, která se zaměřuje zejména na potenciální nákladné opravy a slabiny. Pokud si vyžádáte, můžeme Vám poskytnout videozáznam nebo detailnější kontrolu, která zahrnuje například test vzorků oleje nebo měření tlaků. Zůstáváme s vámi v kontaktu přes WhatsApp, telefon nebo e-mail.

Cenový odhad tržní hodnoty pracovních strojů

Spolehlivý odhad tržní ceny je pro firmy velmi důležitý, ať už z daňových důvodu, rebrandingu nebo prodejů. Mevas tohle zvládne za vás. Zkontrolujeme a oceníme jeden nebo více použitých strojů a zjistíme jejich reálnou hodnotu podle situace na trhu. Máme zkušenosti s různými typy strojů, za zmínku stojí například těžká stavební technika a těžební technika. 

U strojů jakého typu společnost Mevas provádí kontrolu:

 • stavební stroje (pásové bagry, mobilní bagry, sklápěče, buldozéry, nakladače, finišery, grejdry, zemní frézy, silniční válce)
 • těžební techniku (drtiče, vrtné soupravy, velké bagry, podzemní techniku)
 • zvedací techniku (jeřáby, mobilní jeřáby, pásové jeřáby, reach stackery, teleskopické manipulátory, věžové jeřáby)
 • techniku pro zemní a lesní práce (traktory, kompaktní nakladače, harvestory, vyvážecí soupravy, štěpkovače, kráčivé bagry)
 • speciální techniku na zakládání stavby (vrtné soupravy, pilotážní soupravy)
 • recyklační zařízení (drtičky, manipulační bagry)

Kolik nezávislá kontrola stojí v Evropě?

Cena za prohlídku se liší podle typu stroje a lokace. Jako příklad můžeme uvést standardní stavební techniku (např. lopatový nakladač nebo bagr) ve střední Evropě, kde kontrola stojí okolo 800 eur. Cena je vyšší pro speciální techniku (např. techniku pro zakládání stavby) nebo časově náročnější prohlídky (například jeřáby). Neváhejte nás kontaktovat a my vám zašleme nezávaznou cenovou nabídku!

Kde si můžete objednat služby firmy Mevas?

Ačkoliv máme sídlo v Německu, naši technici jsou dostupní globálně. Nabízíme technické prohlídky v Německu, Řecku, Polsku, České republice, Rakousku, Lucembursku, Švýcarsku, Francii, Belgii, Nizozemí, Dánsku. Dále si služby můžete objednat také v Itálii, Španělsku, Portugalsku, Velké Británii, Irsku a Estonsku. Nabízíme služby také mimo Evropu, a to v Turecku, Jižní Africe a několika dalších afrických zemích, Spojených arabských emirátech a Šanghaji/Číně. Pro více detailů, klikněte ZDE.

Co obsahuje Zpráva o stavu stroje? 

Pro všechny typy strojů jsme vytvořili specializovanou zprávu, kterou naši technici používají. Zpráva začíná technickými daty jako je typ, sériové číslo, motorové hodiny a konfigurace. Následně zpráva obsahuje informace o kontrole kabiny, dále motoru (včetně emisí výfuku, těsnění, úrovní provozních kapalin), exteriéru, hnacího ústrojí, hydrauliky, stavu pneumatik nebo pásů, spojů a končí testováním funkčnosti. Tohle je ale jen obecné shrnutí – rádi vám pošleme příklad zprávy pro více detailní pohled.

Kvalifikace našich inspektorů

Naši inspektoři jsou technici, kteří se také přímo účastní na opravách strojů. Díky tomu přesně ví, na které detaily a drahé komponenty se zaměřit. Někteří se specializují například na mobilní jeřáby, někteří na lesní techniku.

Délka technické kontroly

Kontrola je uskutečněna během pár dní od obdržení objednávky. Potvrdíme vám prohlídku a výsledky obdržíte následující den. U nových zákazníků je vyžadována platba předem.

Jaké úrovně kontroly nabízíme?

Rozsah prohlídky záleží na požadavcích jednotlivých klientů. Třeba v případě dražeb dává smysl stručnější, hrubá kontrola více strojů, abyste si mohli poté vybrat z těch nejlepších. Rozsah našich služeb je od rychlých, hrubých kontrol až po detailní kontroly úrovně Caterpillar TA1 a Caterpillar TA2. Poslední jmenovaná úroveň zahrnuje kontrolu filtrů, měření tlaků a časů cyklů a odebírání vzorků oleje. Nabízíme spoustu úrovní – před kontrolou je potřeba nám sdělit vaše požadavky, abychom zvolili vhodnou úroveň prohlídky. Poznámka: V případě strojů Caterpillar vám můžeme zaslat tzv. Product Status Report (PSR) v několika zemích. Ten ověřuje zobrazené motorové hodiny a poskytuje přehled potenciálních chybových kódů. Pro stroje Volvo většinou nabízíme ke stažení Matris.

Výběr jazyků pro zprávy a komunikaci 

Naše zprávy o stavu stroje jsou obecně dostupné v angličtině (nebo němčině pro německy mluvící klienty). Po vyžádání je možno zprávy vystavit ve francouzštině. Komunikace je možná v angličtině, němčině, španělštině a francouzštině.