Wyceny międzynarodowe

Expert Maszyn Budowlanych

Maszyny budowlane, dźwigi, samochody ciężarowe i technologia dla górnictwa. Jesteśmy recenzentami międzynarodowymi. MEVAS to firma powstała w Niemczech w 2006 roku, aby oferować niezależne
usługi kontroli używanego sprzętu ciężkiego. Jest to Firma zajmująca się oceną i stopniem zużycia ciężkich maszyn budowlanych i górniczych. Czy sprzęt jest gotowy do pracy? Czy wymag ane są większe naprawy? Czy oferowana wartość jest realistyczna?


Nasi inżynierowie posiadają bogate doświadczenie. Większość z nich ma wieloletni staż pracy na stanowiskach techników w Caterpillar, Komatsu lub w sieci dystrybucji dźwigów. Niektórzy z nich nadal naprawiają maszyny i ciężarówki. Przez 13 lat Inspektorzy MEVAS zweryfikowali ponad 8000 używanych maszyn budowlanych, dźwigów i ciężarówek. Uważamy, że jesteśmy największym dostawcą usług w tym sektorze rynku w Europie.

Koparki, spycharki, ładowarki

Jeśli potrzebujesz kontroli jakości koparko-ładowarki, używanej ładowarki kołowej lub koparki gąsienicowej, możemy pomóc, ponieważ jest to nasza codzienna działalność. Dokonujemy sprawdzenia parametrów roboczych maszyn, stanu zużycia połączeń ruchomychramion roboczych czy oceny stanu zużycia podwozi gąsienicowych.

Ciężarówki i sprzęt do betonu

Tutaj znajdziesz odpowiedniego inspektora używanych ciężarówek. Technicy MEVAS znają ciągniki siodłowe, wywrotki, gruszki i pompy do betonu, dźwigi samojezdne. Nie ma znaczenia, jaki pojazd zlecisz. Możemy sprawdzić Mercedesa, MANa, Iveco, Scanię, Renault lub inne marki. Jesteśmy również wykwalifikowani do kontroli pomp do betonu Schwing, Liebherr, Stetter, Putzmeister lub Sanny.

Wiedza specjalistyczna w zakresie betoniarek i pomp do betonu

Kruszarki i przesiewacze

Kruszarki i przesiewacze są trudne do oceny. To bardzo specyficzny sprzęt przy którym można napotkać ukryte problemy. Kruszarki stożkowe, szczękowe, udarowe i różnego rodzaju sita są sprawdzane przez naszych specjalistów. Mamy w tej branży ponad 10 letnie poświadczenie.

Przeglądy urządzeń dźwigowych

Niektórzy inspektorzy MEVAS zostali przeszkoleni w zakresie kontroli bezpieczeństwa i jakości dźwigów. Sprawdzanie czujników przeciążeniowych lub pomiar luzu na łożysku dźwigu to procedura, do której przywykli technicy. Kontrolujemy podnośniki koszowe  i wózki widłowe o udźwigu od 1 do 400 ton.

Kontrola żurawia samojezdnego, żurawia z wysięgnikiem kratowym, żurawia terenowego
Mobil vinç

Zewnętrzne wsparcie dla instytucji finansowych

Zapraszamy do współpracy Firmy leasingowe w celu zmniejszenia ryzyka nadmiernego wyposażenia urządzeń w osprzęt. Jeśli wartość początkowa urządzenia jest zbyt wysoka, wartość rezydualna jest również zbyt wysoka. Wycena wartości rezydualnych jest częścią usługi MEVAS. Gdziekolwiek jest zlokalizowana maszyna lub flota: ciężarówek, koparek, maszyn do budowy dróg lub innego sprzętu, tożaden problem dla naszego zespołu. Pracujemy bezpośrednio w terenie.

Jako przykład możemy wymienić Caterpillar Financial w Europie dla której regularnie oceniamy pakiety maszyn i mamy referencje do wykonywania wycen parków maszynowych w wielu krajach.

Sprzedajesz lub kupujesz firmę budowlaną?

MEVAS pomoże skontrolować także większe floty maszyn górniczych, zakładów budowlanych i sprzętu do robót ziemnych. Często wymagana jest wycena maszyn budowlanych, aby uniknąć problemów z urzędem skarbowym. Kiedy maszyny są sprzedawane wewnętrznie, spółce zależnej lub w przypadku przeniesienia aktywów do firmy wynajmującej, wycena przez stronę trzecią pomaga uniknąć problemów podczas kontroli skarbowych.

Raporty z wyceny maszyn budowlanych i maszyn w kamieniołomach, Caterpillar, Komatsu, Hitachi

Niezależna strona trzecia

Podstawą naszej polityki jest absolutna niezależność od sprzedawców sprzętu. MEVAS i wszyscy zakontraktowani inspektorzy sprzętu nie są zaangażowani w handel maszynami. Nie otrzymujemy prowizji i nie zdobywamy wiedzy specjalistycznej w ramach przysługi. W rzeczywistości dokonujemy całkowicie bezstronnej oceny sprzętu. Sprawdzamy maszyny i konsultujemy się z kontrahentami. Nie robimy nic więcej.

Gwarancja na usługę?

Czy istnieje gwarancja na nasze inspekcje używanych urządzeń? Niestety nie. Oceniamy jedynie stan obecny maszyn, które często są zaparkowane na placu sprzedawcy, umyte i przygotowane do sprzedaży. Rozpoznajemy niewielką część historii maszyny. Ale dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, praktyce oraz wiedzy technicznej którą posiadamy, wierzymy, że jesteśmy w stanie znaleźć większość problemów które mogą wystąpić w maszynie  używanej. Kontrola ciężkiego sprzętu to nasza codzienna praca.

Dostępność usług

MEVAS jest niemiecką Firmą. Dla wielu osób jest to znak rzetelności i dokładności. Dokładamy wszelkich starań, aby potwierdzić ten stereotyp. Naszym celem jest ustanowienie standardów dla niezależnych inspekcji sprzętu w Europie.

Nasi inspektorzy i technicy znajdują się w wielu krajach Europy, w tym również w Polsce, a w USA współpracujemy z firmą kontrolną Honestinspecctions. Oznacza to, że zwykle nie jesteśmy zbyt daleko od sprawdzanego sprzętu.

Przeglądy i wyceny maszyn w Polsce

Jeśli wymagana jest wycena lub kontrola techniczna maszyn budowlanych w Polsce, możemy pomóc. MEVAS ma lokalnego inspektora w kraju ale również Niemiecki zespół (zlokalizowany w Dreźnie), również nie jest zbyt oddalony od maszyn w zachodniej części Polski.

Ile kosztuje inspekcja?

W większości krajów europejskich możemy zaoferować usługę już od 700-800 euro. Ale dokładna cena zależy od rodzaju i dokładnej lokalizacji maszyny. Wyślij zapytanie, a otrzymasz możliwie najlepszą ofertę.

Zapraszamy do kontaktu z naszym lokalnym inspektorem maszyn Adamem pod numerem telefonu +48 728 203 703 -w języku polskim lub pod adresem adam(et)mevas.net

(Our management speaks German & English, +49 35206 39150.)